Света Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (10-та Недела по Педесетница)

1227

На 5 август, 2018 година, во 10-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Трофим, Теофил и другите 13 пострадани со нив, во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (10-та Недела по Педесетница)
Next articleБог е оган кој ги стоплува и разгорува срцата