Света Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Деветта Недела по Педесетница)

1056

На 29 јули, 2018 година, во 9-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици: свештеномаченикот Атиноген и неговите десет ученици и светата маченичка Јулија, во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Деветта Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Деветта Недела по Педесетница)