Света Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Сите Светии)

987

На 03 јуни, 2018 година, во Неделата на Сите Светии, кога Црквата го празнува споменот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена, во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Сите Светии)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Сите Светии)