Света Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул

717

На 8 ноември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски – Мироточив (Митровден), во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај