Света Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Самарјанката)

1119

На 6 мај, 2018 година, во Петтата Недела по Велигден (На Самарјанката), кога Црквата го празнува споменот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (Недела на Самарјанката)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Самарјанката)