Света Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул (Сирна Недела - Прочка)

1373

На 18 февруари, 2018 година, во Сирната Недела (Прочка), кога се празнува споменот на светите маченички Агатија и Теодула, во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога, се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија и вечерна богослужба во црквата Свети Никола во Перт (Сирна Недела - Прочка)
Next articleСтравот од Бога го прави човекот мудар