Света Литургија во црквата Свети Седмочисленици и Свети Пантелејмон во Футскрај

1635

На 8 декември, 2017 година, на празникот на светиот отец наш Климент – архиепископ Охридски Чудотворец, на светиот Климент Папа Римски и светиот Петар Александриски, во црквата на Светите Седмочисленици и Светиот Пантелејмон во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг