Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај (29-та Недела по Педесетница)

972

На 16 декември, 2018 година, во 29-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Софониј и светиот Јован Молчалник, во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (29-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (29-та Недела по Педесетница)