Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (21 Недела по Педесетница)

1663

На 29 Октомври 2017 година, во 21-та Недела по Педесетница, кога ги празнуваме Светите Отци од 7 – от Вселенски Собор и светиот маченик Лонгин Стотник, во црквата Свети Никола во Перт, се отслужи неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија на која верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleОписот на Исус Христос од управникот Публиј Лентул до римскиот Цезар
Next articleКако треба Христијанинот да се подготвува за Светата Причест и колку често да се причестува?