Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (29-та Недела по Педесетница)

644

На 16 декември, 2018 година, во 29-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Софониј и светиот Јован Молчалник, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (29-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (29-та Недела по Педесетница)