Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт

873

На 27 октомври, 2018 година, кога се празнува споменот на преподобната Параскева (Петка) Епиватска, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг