Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (20-та Недела по Педесетница)

1317

На 14 октомври, 2018 година, во 20-тата Недела по Педесетница, на празникот Покров Богородичен, кога се празнува споменот на светиот апостол Ананија и преподобните Јован Кукузел и Роман Мелод, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

     

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (20-та Недела по Педесетница)
Next articleАрхиерејска вечерна богослужба и Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг