Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (19 Недела по Педесетница)

1059

На 7 октомври, 2018 година, во 19-тата Недела по Педесетница, кога се празнува Соборот на Сите Македонски Светители и првомаченичката и рамноапостолна Текла, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (19 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (19 Недела по Педесетница)