Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (16 Недела по Педесетница)

1177

На 16 септември, 2018 година, во 16-тата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Антим Никомидиски и светата маченичка Василиса, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (16 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (16-та Недела по Педесетница)