Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (15-та Недела по Педесетница)

1100

На 9 септември, 2018 година, во 15-тата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Пимен Велики и светиот маченик Фануриј, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleБлагословен ден - во манастирот Донибрук работно одбележан Денот на македонската државност
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (15-та Недела по Педесетница)