Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (14-та Недела по Педесетница)

1027

На 2 септември, 2018 година, во 14-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Самуил и на светиот свештеномаченик Филип, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (14-та Недела по Педесетница)
Next articleСвети Тајни Крштение и Миропомазание во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук