Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (14-та Недела по Педесетница)

1010

На 2 септември, 2018 година, во 14-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Самули и на светиот свештеномаченик Филип, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (14-та Недела по Педесетница)