Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (11- та Недела по Педесетница)

1047

На 12 август 2018 година, во 11-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите апостоли Сила, Силван, Крискет, Епенет и Андроник, во црквата Свети Никола во Престон се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Седмочисленици и Свети Пантелејмон во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (11- та Недела по Педесетница)