Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Илинден)

1038

На 2 август, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот пророк Илија и светите Пречистански маченици, во црквата Свети Никола во Перт се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Илинден)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Илинден)