Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Деветта Недела по Педесетница)

975

На 29 јули, 2018 година, во 9-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици: свештеномаченик Атиноген и неговите десет ученици и светата маченичка Јулија, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Деветта Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Деветта Недела по Педесетница)