Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Деветта Недела по Педесетница)

802

На 29 јули, 2018 година, во 9-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици: свештеномаченикот Атиноген и неговите десет ученици и светата маченичка Јулија, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Деветта Недела по Педесетница)