Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Шеста Недела по Педесетница)

1225

На 8 јули 2018 година, во Шестата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобната маченичка Февронија и преподобните Дионисиј и Дометиј, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста (Шеста Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Шеста Недела по Педесетница)