Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт

755

На 3 јули, 2018 година, кога го празнуваме споменот на преподобниот отец Наум Охридски Чудотворец, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ  се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Петта Недела по Педесетница)
Next articleПрославен празникот на преподобен Наум Охридски во неговиот манастир во Роклин