Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Петта Недела по Педесетница)

1046

На 1 јули, 2018 година, во Петтата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Леонтиј, Ипатиј и Теодул, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Петта Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Петта Недела по Педесетница)