Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Петта Недела по Педесетница)

1094

На 1 јули, 2018 година, во Петтата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Леонтиј, Ипатиј и Теодул, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела Четврта по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Петта Недела по Педесетница)