Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела Четврта по Педесетница)

941

На 24 јуни, 2018 година, во четвртата недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите апостоли Вартоломеј и Варнава, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleШто значи надежта во Бога?
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела Четврта по Педесетница)