Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Трета Недела по Педесетница)

1148

На 17 јуни 2018 година, во Третата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Митрофан Патријарх Цариградски и на светите Марта и Марија, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleФреско-живопис во црквата на Светиот Пророк Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул (Трета Недела по Педесетница)