Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Сите Светии)

921

На 03 јуни, 2018 година, во Неделата на Сите Светии, кога Црквата го празнува споменот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Сите Светии)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Сите Светии)