Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон

1252

На 8 Ноември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски, во црквата Свети Никола во Престон, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија на која верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг