Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Самарјанката)

1010

На 6 мај, 2018 година, во Петтата Недела по Велигден (На Самарјанката), кога црквата го празнува споменот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Недела на Самарјанката)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (Недела на Самарјанката)