Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Самарјанката)

1132

На 6 мај, 2018 година, во Петтата Недела по Велигден (На Самарјанката), кога црквата го празнува споменот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleГоспод е насекаде и без Неговото допуштение не бидува ништо
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Самарјанката)