Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Православието)

1508

На 25 февруари, 2018 година, во Првата Недела од Великиот пост – Неделата на Православието, кога се празнува светиот Мелетиј Антиохиски и преподобната Марина, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Православието)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Православието)