Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт

1358

На 8 Ноември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија на која верниците се заблагодарија на Бога и ги примија со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук