Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела Месопусна)

1385

На 11 февруари, 2018 година, во Неделата Месопусна, кога се празнува споменот на пренесувањето на моштите на светиот Игнатиј Богоносец, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Недела Месопусна)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Свети Три Светители)