Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела Месопусна)

1401

На 11 февруари, 2018 година, во Неделата Месопусна, кога се празнува споменот на пренесувањето на моштите на светиот Игнатиј Богоносец, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела Месопусна)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Недела Месопусна)