Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Блудниот син)

1528

На 4 февруари 2018 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот апостол Тимотеј и преподобниот маченик Анастасиј Персиски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Недела на Блудниот син)
Next articleНе ги одалечувајте своите срца од Господ