Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на митарот и фарисејот)

1443

На 28 јануари 2018 година, во Неделата на митарот и фарисејот, кога се празнува споменот на преподобните отци Павле Тивејски, Јован Колибар, Гаврил Лесновски и Прохор Пчински, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на митарот и фарисејот)
Next articleБидете чистосрдечни во животот и искрени кон луѓето