Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (22 Недела по Педесетница)

1365

На 5 ноември 2017 година, во 22-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков брат Господов, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (22 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (22 Недела по Педесетница)