Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт

1271

На 20 јануари 2018 година, кога се празнува соборот на светиот Претеча и Крстител Господов Јован, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleНедела по Богојавление - Литургија во манастирот Донибрук