Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (27-ма Недела по Педесетница)

1503

На 10 декември, 2017 година, во 27-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Јаков Персиски и на 17-те Индиски свештеномаченици, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (27-ма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (27-ма Недела по Педесетница)