Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт

1380

На 9 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на преподобниот Алимпиј Столпник и споменот на обновувањето на киевскиот храм на Свети Георгиј Победоносец, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул