Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (26-та Недела по Педесетница)

1337

На 3 декември, 2017 година, во 26-тата Недела по Педесетница, на претпразненството на празникот Воведение на Пресвета Богородица, кога се празнува споменот на светиот Григориј Декаполит, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (26-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (26-та Недела по Педесетница)