Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт

1290

На 22 ноември, 2017 година, кога се празнува споменот светите маченици Онисифор и Порфириј, на преподобната Матрона и преподобната Теоктиста Пароска и на светиот Нектариј Егински, во црквата Свети Никола во Перт се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСобор на Архангел Михаил во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleМолитва на Свети Нектариј Егински кон Мајката Божја