Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (25-та Недела по Педесетница)

2580

На 26 ноември, 2017 година, во 25-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Јован Златоуст – Патријарх Цариградски и на преподобниот маченик Дамаскин, во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (25-та Недела по Педесетница)
Next articleБожикниот пост