Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1560

На 24 ноември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот маченик Мина Чудотворец, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија и Крштевка во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин