Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (30-та Недела по Педесетница)

857

На 23 декември, 2018 година, во 30-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мина, Ермоген и Евграф, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (30-та Недела по Педесетница)