Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

861

На 19 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот Николај Архиепископ Мирликиски – Чудотворец, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук