Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (24-та Недела по Педесетница)

805

На 11 ноември, 2018 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата маченичка Анастасија Римјанка, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (24-та Недела по Педесетница)