Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

941

На 8 ноември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски – Мироточив (Митровден), во црквата Свети Илија во Футскрај, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleАрхиерејска вечерна богослужба и Света Литургија во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл