Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (24-та Недела по Педестница)

1417

На 19 ноември 2017 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на Светиот Павле Исповедник – Патријарх Цариградски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleТе чекам надвор!
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (24-та Недела по Педесетница)